Bjk Kabataş Vakfı İçin İlk İmzalar Atıldı

BJK-KABATAŞ ÜNİVERSİTESİ İÇİN KURULAN VAKIFTA İLK İMZALAR ATILDI

Türkiye’nin en köklü spor kulübü Beşiktaş JK ile eğitim alanında Türkiye’nin en köklü kurumlarından olan Kabataş Erkek Liseliler Derneği güçlerini birleştirdiler ve birlikte vakıf kurma kararı alarak Vakfı Feriye Sitesi’nde düzenlenen basın toplantısıyla duyurdular. Toplantıya Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman, Kabataş Erkek Liseliler Derneği Başkanı Hasan Anıl Cansızoğlu, Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kabataş Erkek Liseliler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Beşiktaş Jimnastik Kulübü&Kabataş Erkek Liseliler Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı adını taşıyacak olan vakıf ile iki köklü camia kuruluş ve varlık hedeflerinden örtüşenleri gerçekleştirecek, bunun yanında iyi eğitilmiş, yüksek beceri sahibi gençler yetiştirecek.

Vakıf aracılığıyla kurulacak olan Beşiktaş Kabataş Üniversitesi spor, sağlık, hukuk, mühendislik, kültür-sanat gibi pek çok alanda gençlerin eğitimlerine destek verirken bilimsel araştırmalar, AR-GE çalışmaları, teknolojik uygulamalarla üniversite-sanayi işbirliğini güçlendirmeye katkı sağlayacak.

Beşiktaş simgesine ve vakfın vizyonuna uygun şekilde ülke geneline yayılmış spor altyapısını gerçekleştirmek ve Beşiktaşlılık ile Kabataşlılık değerlerine kaynak sağlamak da vakfın öncelikli amaçları arasında bulunuyor.

Toplantıda konuşma yapan Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman “Bugün burada çok güzel bir amaç için bir araya geldik. Türkiye’nin en köklü spor kulübü Beşiktaş ile Türkiye’nin eğitim alanında en köklü camiası olan Kabataş bugünden itibaren güçlerini birleştirme kararı aldı. Beşiktaş Ailesi olarak Kabataş gibi eğitimde ekol olmuş bir kuruluşla birlikte hareket etmekten dolayı çok mutluyuz. Kabataş Erkek Liseliler Derneği ile beraber kurduğumuz Beşiktaş Jimnastik Kulübü&Kabataş Erkek Liseliler Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı inanıyorum ki Beşiktaş ve Kabataş değerlerine uygun, ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli gençlerin yetişmesine katkıda bulunacaktır. Vakfımızın desteğiyle kurulacak olan Beşiktaş Kabataş Üniversitesi hem eğitim anlayışı hem de uygulayacağı bilimsel çalışmalar ile alanında referans gösterilecek bir kurum olacaktır. Bugün ilk adımını attığımız bu güzel beraberliğin uzun süreli olmasını diliyor, hepinize katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Kabataş Erkek Liseliler Derneği Başkanı Hasan Anıl Cansızoğlu “Bugün bizler için de tarihi bir gündür. Beşiktaş semtinin son 110 yıllık tarihinde biri sporda diğeri eğitimde, ülkemize ve dünyaya yetiştirdiği değerleriyle örnek olmuş “iki camiamız” okullaşmak gibi kutsal bir hedef için bir araya gelmiştir. Tarih öğretmenimiz Şeref Bey’den başlayan birçok branşta onlarca sporcu yüzlerce yöneticiyle devam ede gelmiş Beşiktaş Kabataş etkileşimi bugün nihai bir yapıda BJK ve Kabataş Erkek Liseliler Derneği Genel Kurullarının oy birliği ve yönetim kurullarının kararlı tutumuyla hayat bulmuştur. Bugün eminin ki bu yapının hayata geçmesini en çok isteyen Kabataşımızın kıymeti Beşiktaş’ımızın Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın aziz ruhunun da aramızda olduğuna inanıyorum.

Bugüne gelmek için uzun süren bir çalışmayı birlikte gerçekleştirdiğimiz Beşiktaş JK Başkanı Sayın Fikret Orman ve Yönetim Kurulu arkadaşlarına ve bu yapının hayata geçmesi için kurucu mütevelli olma iradesini ortaya koyan tüm Kabataşlı ve Beşiktaşlı mütevellilerimize Kabataş Camiası adına teşekkür ederim.

Beşiktaş ve Kabataş isminin yan yana olduğu yer yapının ülkemize ve dünyaya örnek işler yapma yükümlüğü bize ortak tarihimizin ve geleneklerimizin yüklediği bir görevdir. Bu nedenle bugün dünden daha çok çalışmamız gerektiğinin farkında olarak her iki camiamıza BJK Kabataş Erkek Liseliler Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’nın hayırlı olmasını dilerim.” dedi